FİLO KİRALAMA HAKKINDA FAYDALI BİLGİLER
Nakitinizi İşinizi Büyütmek İçin Kullanın

Kiralamak aracın sadece kullandığınız kısmını satın almaksa...

Nakitinizi İşinizi Büyütmek İçin Kullanın


Kiralamak aracın sadece kullandığınız kısmını satın almaksa araç bedelinin tamamını ödemek demektir. Araç bedelinin tamamını ödemek de getirisiz aktife sahip olmak anlamına gelir. Üstelik araçların satın alımını finansman kullanarak yapar iseniz, aylık ödemeleriniz filo kiralamaya ödeyeceğiniz tutara göre çok daha  yüksek olur. Filo kiralamayla sağlayacağınız avantajla, kullanmadığınız nakitinizi işinizi büyütmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca filo kiralamanız durumunda aylık ödemelerinizin tamamını gider yazarak vergi yönetimi de yapmış olursunuz.

Finansal Avantajlarınız

İşletmenizin araç filosuna ihtiyacı olduğunu düşünüyorsunuz.

Finansal Avantajlarınız


İşletmenizin araç filosuna ihtiyacı olduğunu düşünüyorsunuz. Ancak uygun araç ve model seçimi, teklif alımı, yasal işlemlerin takibi, filo yönetimi, bakım ve onarım süreçleri ve bunlara bağlı iş-zaman kayıpları, sonrasında da araçların yenilenme faaliyetleri için satın alma işlemleri sizin için çözüm bekleyen ve zamanınızı alan bir sorun. Oysa, zamanı işinize ve kazançlarınıza ayırmak istiyorsunuz.

Filo kiralama da bir alternatifiniz ancak, hem güvenilir hem de avantajlı bir filo kiralama şirketi düşünüyorsunuz. İşte çözüm ortağınız DOKAY FİLO KİRALAMA' dır.

İndirimli Satın Alma

DOKAY FİLO KİRALAMA’yla çalıştığınızda, filonuzun büyüklüğü...

İndirimli Satın Alma


DOKAY FİLO KİRALAMA’yla çalıştığınızda, filonuzun büyüklüğü ne olursa olsun indirim alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Araçlarınızı kendiniz satın aldığınızda alacağınız indirim filonun büyüklüğüne bağlıdır. Ancak DOKAY FİLO KİRALAMA ile çalıştığınızda, filo büyüklüğü ne olursa olsun indirim alacağınızdan emin olabilirsiniz. DOKAY FİLO KİRALAMA’nın araç üreticisi ve distribütör firmalarla olan ilişkisi, çok sayıda araç alımlarının sağladığı avantajlar kira bedelinize olumlu olarak yansır.

Zamandan Tasarruf

Araç filonuzun tüm alım işlemleriyle DOKAY FİLO KİRALAMA il...

Zamandan Tasarruf


Araç filonuzun tüm alım işlemleriyle DOKAY FİLO KİRALAMA ilgilendiği için sipariş verme, araç bekleme ve teslim alma işlemleriyle uğraşmaz, zamandan tasarruf edersiniz.

Geniş Araç Yelpazesi

Geniş bir marka ve model yelpazesinde, DOKAY FİLO KİRALAMA ...

Geniş Araç Yelpazesi


Geniş bir marka ve model yelpazesinde, DOKAY FİLO KİRALAMA dilediğiniz sayıda araçtan oluşan filonuzu hemen kurar. Siz isteyin yeter.

Aylık Sabit Ödeme

Her ay sabit bir tutar ödemenin avantajını yaşayın.

Aylık Sabit Ödeme


Her ay sabit bir tutar ödemenin avantajını yaşayın. Ödemeleriniz aylık bazda sabitlenir. Siz de bütçenizi buna göre yapabilir, her ay aynı tutarda ödeme yapmanın avantajını yaşarsınız.

Öncelikli Hizmet

Kendi araç filonuzu satın alırsanız araçların bakım ve onar...

Öncelikli Hizmet


Kendi araç filonuzu satın alırsanız araçların bakım ve onarımlarıyla uğraşmak için zaman ve enerji harcamak zorunda kalırsınız. DOKAY FİLO KİRALAMA dan hizmet aldığınızdaysa, bakımla ilgili konuları bize bırakıp daha düşük maliyetlerle servis hizmeti alabilirsiniz. Üstelik DOKAY FİLO KİRAMA’nın yurt çapındaki anlaşmalı servisleri sayesinde her zaman öncelikli olarak hizmet alır ve her zaman rahat edersiniz.

Filonuzu Yönetelim

Yönetim kolaylığı: Araçlarınızın bakın, onarım, yol yardımı...

Filonuzu Yönetelim


Yönetim kolaylığı: Araçlarınızın bakın, onarım, yol yardımı, sigorta ve motorlu taşıtlar vergileriyle uğraşmaz, zaman ve enerji harcamazsınız.

Araçlarınız Elinizde Kalmaz 

Kullanılmış araçları ikinci elde satmakla uğraşmak zorunda ...

Araçlarınız Elinizde Kalmaz 


Kullanılmış araçları ikinci elde satmakla uğraşmak zorunda kalmaz “araçlar elimizde kalır, satamayız” endişesi taşımazsınız.

Yüksek İkinci El Değerleri

Araçlar kullanıldıkça yıpranır ve değer kaybeder.

Yüksek İkinci El Değerleri


Araçlar kullanıldıkça yıpranır ve değer kaybeder. İkinci el satışlarda uzman organizasyonu sayesinde DOKAY FİLO KİRALAMA ikinci el satışları daha yüksek fiyattan gerçekleştirebilir. Daha yüksek ikinci el fiyat, şirketimizin aylık ödemelerinin daha düşük olması anlamına gelir.

Yol yardımı ve bilgilendirme hizmetleri

DOKAY FİLO KİRALAMA araç kullanıcılarına 7 gün 24 saat yol ...

Yol yardımı ve bilgilendirme hizmetleri


DOKAY FİLO KİRALAMA araç kullanıcılarına 7 gün 24 saat yol yardımı ya da araçlar hakkında her türlü detay bilgiye ulaşabilecekleri hizmeti verir. Araç kullanıcıları bu hizmete sadece bir telefon yada e-posta ile ulaşabilirler

Sigorta Primleri

Zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortaları sizin yeriniz...

Sigorta Primleri


Zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortaları sizin yerinize yaptırılırken, DOKAY FİLO KİRALAMA ‘nın aldığı yüksek indirim avantajları kira bedelinize yansır.

Dilediğiniz Yerde Teslim

DOKAY FİLO KİRALAMA’dan kiraladığınız araçlar kapınıza kada...

Dilediğiniz Yerde Teslim


DOKAY FİLO KİRALAMA’dan kiraladığınız araçlar kapınıza kadar getirilip, Türkiye çapında dilediğiniz her noktada size teslim edilir.

En Uygun Fiyata En Kaliteli Hizmet

Şirketinizin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen km ve kir...

En Uygun Fiyata En Kaliteli Hizmet


Şirketinizin ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen km ve kiralama süresi ile size en uygun kullanım şartlarına göre kiralama yapabilirsiniz.

Aracınızı Teslim Alırken

Kullanmış olduğunuz araç, firmanız ile Dokay Filo arasında ...

Aracınızı Teslim Alırken


Kullanmış olduğunuz araç, firmanız ile Dokay Filo arasında yapılan bir filo sözleşmesi ile kiralanarak  kullanımınıza sunulmuştur. Bu nedenle kullanım esnasında oluşabilecek belirli durumlar ve genel kullanım prensiplerimiz bu rehberde size en hızlı şekilde yardımcı olabilmemiz amacıyla belirtilmiş olup genel hatlarıyla prosedürlerimiz açıklanmıştır.

Aracınızı ilk teslim alırken araçla birlikte size verilen üretici yada distribütör firmanın kullanım ve garanti kitapçıklarını inceleyerek aracınız hakkında bilgi edininiz.

Aracınızın uzun süreli bir kullanım için kiralandığını unutmayınız. Bu nedenle özenli ve dikkatli bir kullanımın kiralama dönemi boyunca size güvenli ve keyifli bir kullanım yaşatacağını unutmayınız.

Kullanım esnasında ihtiyacınız olabilecek ve kanuni olarak araçta bulundurmak zorunluluğu olan  trafik seti, yangın söndürücü, zincir vb. ekipmanların araç teslimi esnasında eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Araç teslim tutanağında belirtilen bu donanımların kiralama dönemi boyunca sorumluluğunun sizde olduğunu eksiksiz olarak iade edeceğinizi unutmayınız.
Aracınızda herhangi bir arıza oluşmaması için kullanım kitapçığında belirtilen uygun yakıtı kullanınız.

Sözleşmeniz gereği aracınızın kilometre saatine hiçbir şekilde müdahalede bulunmayınız. Eğer böyle bir müdahale söz konusu olursa 444 0 250 nolu Dokay Filo Çağrı Merkezi Destek birimine haber veriniz.

Periyodik Bakımlar ve Arıza Durumunda Yapılacak İşlemler

Aracınızın bakımı üretici yada distribütör firmanın öngördü...

Periyodik Bakımlar ve Arıza Durumunda Yapılacak İşlemler


Aracınızın bakımı üretici yada distribütör firmanın öngördüğü kilometre ve sürelerde yaptırılmalıdır. Bu nedenle araçla birlikte size teslim edilen “Kullanıcı El Kitapçığı” nı dikkatle okuyunuz.

Aracın bakım periyodlarının takip edilmesi sorumluluğu siz kullanıcılara aittir, bakım gecikmesi nedeniyle oluşabilecek arızaların direk sorumluluğunun firmanıza ait olduğunu unutmayınız.

Periyodik bakım zamanı geldiğinde aracınızın plaka ve güncel KM’sini de belirterek , 444 0 250 nolu Dokay Çağrı Merkezi Destek hattından bulunmuş olduğunuz lokasyona göre anlaşmalı teknik servisimize yönlendirilmenizi sağlayınız. Araçlarınızın bakımlarının Dokay Filo’nun Türkiye genelinde anlaşmalı servis noktalarında yaptırılacağını bu nedenle bakım randevusunun alınarak hızlı ve sizinde işlerinizi aksatmayacak şekilde işlemlerinizin yapılabilmesi için en az 2 gün önceden Dokay Çağrı Merkezi’ne haber vermenizde fayda olduğunu unutmayınız.

Dokay İzmir Merkez ve İstanbul Şube için çalışma saatleri 08:30-18:30 (P.tesi-Cuma) .Cumartesi ve Pazar günleri  iletişim için 444 0 250 no lu telefondan çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Aracınızda periyodik bakımı esnasında yerine getirilmesini istediğiniz harici bir şikayetiniz bulunduğu taktirde bunu randevu talebiniz esnasında Dokay Çağrı Merkezi’ne iletmeniz gerekmektedir.Periyodik bakım dışında şikayetiniz olan arızalar veya teknik personel tarafından araçta tespit edilen arızalar nedeniyle aracın serviste kalması gereken süre uzayabilir.İlgili servis danışmanları bu konuda sizi bilgilendireceklerdir.Söz konusu talebinizin yerine getirilmesi ve işlemin gerçekleşmesi, anlaşmalı teknik servisimize tarafımızca verilecek onayla yerine getirileceğini unutmayınız. Onay verilmemiş her türlü periyodik bakım ve arıza onarım masrafları kiracı firmanın sorumluluğundadır.

Bakım randevunuza uyunuz, randevunuza gidemediğiniz taktirde 444 0 250 nolu Dokay Çağrı Merkezi’ne haber vererek yeni randevu talep ediniz.
Aracınızda bulunan ikaz göstergelerini kontrol ediniz ve bunu bir alışkanlık haline getiriniz.

Araçta gürültülü çalışma, çekiş düşüklüğü, kesik duman atması gibi bir durumda bunun önemli bir arıza belirtisi olabileceğini düşünüp aracınızı kullanmayınız. Hemen 444 0 250 nolu Dokay Çağrı Merkezi Destek hattını arayarak durumu bildiriniz. Tarafınıza verilecek yönlendirmelere göre hareket ediniz.

Aracınızla ilgili arızanın giderilmesi için yol yardım ekiplerinin size ulaşması veya teknik servise çekilmesi işlemleri firmamız tarafından sağlanacaktır.  
Dokay Filo size 7/24 Türkiye’nin hangi noktasında olursanız olun yol yardım hizmeti almanızı sağlayacaktır. Bunun için problemin kaynağını ve lokasyonunuzu belirterek  444 0 250 nolu Dokay Çağrı Merkezimizden yardım alabilirsiniz. 

Kaza/Hasar Durumunda Yapılacaklar

01.04.2008 tarihinden itibaren, maddi hasarlı trafik kazası...

Kaza/Hasar Durumunda Yapılacaklar


01.04.2008 tarihinden itibaren, maddi hasarlı trafik kazasında karşı tarafla kendi aranızda anlaştığınız takdirde “kaza tespit tutanağını” aranızda doldurabilir ve her iki nüshayı da karşılıklı olarak imzaladıktan sonra olay yerinden ayrılabilirsiniz (kaza tespit tutanağı mutlaka ıslak imzalı olmalıdır).

Ancak; karşı tarafla anlaşamadığınız taktirde, sorumluluk alanına istinaden trafik polisi yada trafik jandarmaya müracaat ederek kaza tespit tutanağı ve alkol raporunun tanzim ettirilmesini sağlayabilirsiniz

Kaza Tespit Tutanağı’nın doldurulması durumunda ayrıca karşı taraftan şu belgeleri temin etmeniz gerekmektedir;

 • Sürücü belgesi fotokopisi
 • Ruhsat fotokopisi
 • Trafik sigortası poliçesi fotokopisi (varsa Kasko poliçesi fotokopisi)
 • Araçların hasar durumlarını gösteren fotoğraf
 • Araç kullanıcısının kiralama yapan firmanın bordrolu personeli olduğunu belirten evrak
 • Tüm evrakların okunabilir olması önemlidir.

Yukarıda sayılı işlemlerin tamamlanmasını müteakip 444 0 250 nolu Dokay Çağrı Merkezini arayarak durumu bildiriniz. Aracınız yürür durumda değilse tarafınıza çekici gönderilerek aracın anlaşmalı servisimize çekilmesi sağlanacaktır. Yürür durumdaysa yetkililerimiz sizleri yönlendirecektir.

Düzenlenen tutanakların ve her iki araç sürücüsüne ait yukarıda belirttiğimiz belgelerin en geç 48 saat içersinde tarafımıza ulaşmasını sağlamanız gerekmektedir. Tutanakların tarafımıza ulaştırılması Ücretsiz Yedek araç hizmetimizden faydalanabilmeniz için önem arz etmektedir.

Kaza tutanağı tanzim edilmeyen hasarlarda,kiralama yapan firmanın bakiye borcu bulunması veya icra takibi yapılması durumunda ilgili firma kullanıcısına yedek araç verilemez.

Aşağıda belirtilen durumlarda sürücüler kendi aralarında kaza tespit tutanağı düzenlemeden yetkili mercileri çağırmalıdır.

 • Sürücü belgesiz araç kullanıyorsa yada yetersiz sürücü belgesiyle araç kullanıyorsa
 • Sürücüde yaş küçüklüğü varsa
 • Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa
 • Kamu kurumlarına ait eşyada hasar meydana geldiyse veya araçlardan biri kamu kurumuna aitse
 • Kazada sadece 3. Şahıslara ait eşyada zarar meydana geldiyse.
 • Kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigortası yoksa
 • Kaza ölüm yada yaralanmayla sonuçlandıysa.

Trafik kazasın sonucu yaralandıysanız kaza ile ilgili tüm evraklara ek olarak tedavi masraflarınıza ait fatura asılları ve doktor raporları da tarafımıza gönderilmelidir.

Kaza sonucu ölüm meydana gelmesi durumunda kaza ile ilgili tüm evraklara ek olarak, veraset ilamı, nüfus kaydı, gelir belgesi, sosyal güvenlik kurumundan bağlanan gelirlere ilişkin belgelerde tarafımıza gönderilmelidir.

Kaza sonucu kalıcı maluliyet durumunda ise kazayla ilgili tüm evraklara ek olarak, kalıcı maluliyet oranını belirten sağlık raporu ve gelir belgesi tarafımıza gönderilmelidir.

Tek taraflı maddi hasarlı kazalarda araç yerinden hareket ettirilmeden kolluk kuvvetlerine haber verilerek kaza yerine gelmeleri ve kaza raporu tanzim etmeleri sağlanmalıdır.

Araç park halinde iken başka bir aracın çarpması sonucu oluşabilecek maddi hasarlı kazalarda da araç olay yerinden hareket ettirilmeden kolluk kuvvetlerine haber verilerek kaza yerine gelmeleri ve kaza raporu tanzim etmeleri sağlanmalıdır.

Suda Kalınması Durumunda Yapılacaklar

Ani su baskınları esnasında veya yolda oluşan derin su biri...

Suda Kalınması Durumunda Yapılacaklar


 • Ani su baskınları esnasında veya yolda oluşan derin su birikintilerinde kullandığınız araç suda kaldığında kesinlikle motorunuzu durdurunuz veya durmuş olan motoru çalıştırmayınız.
 • Hava filtresi emişinden emilecek su nedeniyle aracın motorunda ciddi hasarlar oluşabilir.
 • Aracın elektrik sisteminin kapalı olduğunu kontrol ediniz(kontak anahtarı tam kapalı konumda olmalı).
 • Aracın onarımı için kasko sigortasının geçerli olabilmesi için kolluk kuvvetlerinden olayı anlatan bir rapor alınması gerekmektedir.
 • Araçta su nedeniyle meydana gelen hasarın büyütülmemesi için motorun çalıştırılmaması önemlidir, çünkü kullanıcıdan kaynaklanan hasar büyümesi sigorta firmaları tarafından karşılanmamaktadır.
Yangın Hasarlarında Yapılacaklar

Araçta çıkabilecek veya dış etkenler nedeniyle oluşabilecek...

Yangın Hasarlarında Yapılacaklar


Araçta çıkabilecek veya dış etkenler nedeniyle oluşabilecek yangın hasarlarında kasko sigortasının geçerli olabilmesi için kolluk kuvvetlerinin tanzim edeceği rapor ve olay yerine intikal eden itfaiye ekibinin hazırlayacağı itfaiye raporunun alınması gerekmektedir.

Çalıntı Durumunda Yapılacaklar

Araç çalındığı fark edildiği an öncelikle 444 0 250 çağrı ...

Çalıntı Durumunda Yapılacaklar


Araç çalındığı fark edildiği an öncelikle 444 0 250  çağrı merkezi aranmalı ve sonrasında en yakın Karakola müracaat edilerek çalıntı müracaat tutanağı düzenlenmelidir. Araç çalındığı esnada araç ruhsatı araç içersindeyse tutanağa mutlaka yazdırılmalıdır. Aracın tüm anahtarları (Asıl ve Yedek Anahtarlar) ve çalıntı müracaat tutanağı tarafımıza gönderilecektir.

Anahtar üzerindeyken çalınan araçlar sigorta firmaları tarafından çalıntı olarak değerlendirilmez. Bu gibi durumlar emniyeti suistimal olarak değerlendirileceğinden araçlarınızı teslim ettiğiniz otopark görevlilerinin yetkili olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Anahtarların ibraz edilemediği durumlarda araç bedeli sigorta firması tarafından tazmin edilmeyeceğinden dolayı aracın bedeli firmanıza fatura edilecektir.

Yedek Araç Temini ve Kullanım Koşulları

Arıza ve hasarlı kaza durumunda tarafınıza verilecek yedek ...

Yedek Araç Temini ve Kullanım Koşulları


Arıza ve hasarlı kaza durumunda tarafınıza verilecek yedek araç kullanım koşulları firmanızla yapılan filo sözleşmesinde belirtilmiştir. Sözleşme koşullarına uygun durumlarda yedek araç talepleriniz için 444 0 250 nolu Dokay Çağrı Merkezi’ni arayarak yardım alabilirsiniz.

Plaka, Ruhsat ve Anahtar Kaybolması Durumunda Yapılacaklar

Bu durumda 444 0 250 nolu Dokay Çağrı Merkezi numaramızı ar...

Plaka, Ruhsat ve Anahtar Kaybolması Durumunda Yapılacaklar


Bu durumda 444 0 250 nolu Dokay Çağrı Merkezi numaramızı arayabilir ve yardım alabilirsiniz. İşleminiz en kısa sürede çözülecek ve çıkarılacak plaka, ruhsat, anahtar masrafları firmanıza fatura edilecektir.

Aracın Bağlanması ve Kurtarılması İşlemleri

Karşılaştığınız böyle bir durumda 444 0 250 nolu Dokay Çağr...

Aracın Bağlanması ve Kurtarılması İşlemleri


Karşılaştığınız böyle bir durumda 444 0 250 nolu Dokay Çağrı Merkezi numaramızı arayabilir ve yardım alabilirsiniz. Haftasonu ve resmi tatil günlerinde bağlanan aracın kurtarılması işlemi illerde tek bir nöbetçi memur olduğundan uzayabilmektedir. Ayrıca alkol, yaralamalı kaza, olay yerini terk, polisten kaçma vb. nedenlerden çekilen araçların kurtarılması işleminde firmanız haberdar edilerek firma yetkilinizin onayının alınmasını müteakip işlemler başlatılır.

Lastik Değişimi ve Kış Lastiği Talepleri

Aracınızın lastik değişim kilometre ve süresi ile kış lasti...

Lastik Değişimi ve Kış Lastiği Talepleri


Aracınızın lastik değişim kilometre ve süresi ile kış lastiği kullanım hakları firmanızla yapılan filo kiralama sözleşmesinde belirtilmiştir. Firma yetkilinizden konu hakkında bilgi alabilir ve sözleşme şartlarına uygun bir durumdaysanız 444 0 250 nolu Dokay Çağrı Merkezi hattından lastik ve kış lastiği taleplerinizi yapabilirsiniz.Lastik değişimleri araçların kullanıldığı illerde Çağrı Merkezinin yönlendireceği lastik bayilerinde yapılacaktır.

Bunun yanında;  lastik patlaması, yarılması, yanakta balon yapması ve jant hasarları gibi nedenlerden dolayı talep edeceğiniz lastikler ve yapılacak onarım işlemleri  kullanıcı hatası olarak değerlendirildiğinden dolayı tarafımızca firmanıza fatura edilecektir.

Araçların Vize İşlemleri

Vize tarihine 1 ay kala çağrı merkezi tarafından kiralamayı...

Araçların Vize İşlemleri


Vize tarihine 1 ay kala çağrı merkezi tarafından kiralamayı yapan firmanın merkezine yetki yazıları gönderilir ve araçların vizeleri kullanıcılar tarafından yaptırılır.TÜV'den alınan ödeme fişi ile muayene raporu asılları Adnan Özen İnş.Taah.Turizm Enerji San.ve Tic.A.Ş.,Fatih Mah.1194/1 Sk.1/A-1/B Gaziemir İZMİR adresine kargo ile gönderilir, bu evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra araç kullanıcısı tarafından yapılan vize masrafı kiralamayı yapan firmanın cari hesabından düşülür. Vizeden aracın sorunsuz geçebilmesi için gerekli kontrollerin yaptırılması hususunda  Dokay Çağrı Merkezi 444 0 250 ile irtibata geçilebilir.

Trafik Cezası İşlemleri

Tarafınıza yetkili merciler tarafından kesilmiş trafik ceza...

Trafik Cezası İşlemleri


Tarafınıza yetkili merciler tarafından kesilmiş trafik cezalarının, ceza tebligatını elden aldığınız takdirde ve ödemesini gerçekleştirdiğiniz taktirde 444 0 250 nolu hattan Dokay Çağrı Merkezi’ne bildirerek ödeme makbuzunun faksını göndermeniz gerekmektedir. Ödemeyi yapmadıysanız ve ceza tarafımıza tebliğ edilirse ödeme firmamız tarafından yapılacak ve firmanıza fatura edilecektir.

Araç İadesinde İzlenecek Prosedürler

Sözleşme dönemi sonunda aracınız konusunda uzman eksperleri...

Araç İadesinde İzlenecek Prosedürler


Sözleşme dönemi sonunda aracınız konusunda uzman eksperlerimiz tarafından gerekli kontroller yapıldıktan sonra karşılıklı imzalanacak araç teslim tutanağı ile teslim alınır.

Normal eskime ve yıpranma dışında kabul edilmeyen hasar ve araçla birlikte size teslim edilen avadanlık eksiklikleri firmanıza fatura edilecektir. Eksik olan avadanlık ve hasar durumu tutanağa yazılacak ve size imzalatılacaktır. Ayrıca araç tesliminde sizden;

 • 2 yaprak Ruhsat
 • Trafik poliçesi
 • Yapılmış egsoz emisyon pulu
 • Araçla birlikte tutanakla teslim edilmiş avadanlıklar
 • Kış lastiği verilen aracınızda  muhafazasını gerçekleştirdiğiniz 1 takım lastik (kışlık veya yazlık)
 • Araçla birlikte teslim edilmiş yedek anahtar istenecektir.
Kabul Edilmeyen Hasarlar

Kontak anahtarı ve yedek anahtarların çalışır durumda ve ha...

Kabul Edilmeyen Hasarlar


 • Kontak anahtarı ve yedek anahtarların çalışır durumda ve hasarsız olarak teslim edilmemesi. Stepne, zincir, kriko ve avadanlıklar ile trafik setlerinin eksik veya hasarlı teslim edilmesi. Araç çakmağının olmaması.
 • Koltuklar, kapı döşemeleri, tavan ve taban kaplamalarındaki her türlü yanık, yırtık ve delikler.
 • Tampon ve plastik parçalarda derin çizikler, onarım gerektiren kırılmış veya parçası eksik kapı bantları, kayıp yada eksik plakalar
 • Maşbiyelde meydana gelmiş çökükler
 • Ön cam çatlak ve kırıkları
 • Eksik veya kırık jant kapakları
 • Döşeme ve kaplamalarda çıkmayan ağır lekeler
 • Kırılmış far, sinyal, stop ve sis farları
 • Kaporta yüzeyindeki ezikler
 • Kırık veya yırtık tamponlar
 • Dikiz aynası cam ve kasa kırıkları

ONLINE İŞLEMLER

DOKAY Filo Kiralama, filo yönetim hizmetlerini daha kaliteli almanız amacıyla yeni "Online İşlemler" modülünü geliştirdi. "Mutlu Müşteri" vizyonu ile iş süreçlerini geliştiren DOKAY Filo Kiralama, her geçen gün büyüyen araç parkı ile müşterilerini daha çağdaş hizmetler ile buluşturuyor. Araçlarınız ile ilgili tüm taleplerinizi internet ortamından bizlere ulaştırabilir ve çözüm odaklı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Filo Araç Kiralama | Filo Dokay

Filo araç kiralama, firmaların yüklü maliyetler altına girmeden iş süreçlerini fonksiyonel bir şekilde ilerletmek için tercih ettikleri bir uygulamadır. İş ölçeklerine uygun filo kiralık araç bulmak güvenilir araç kiralama filo şirketleri ile mümkündür. Firmanız için yapacağınız etkin bir filo kiralama işlemi ile firmanızı büyük yükler altına sokmadan çözüm odaklı bir yatırım yapmış olursunuz. Bu noktada 17 yıllık sektör tecrübesi ile Filo Dokay her zaman yanınızda! Filo Dokay ile bütün filo araç kiralama işlemlerinizi sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Filo Dokay olarak geniş araç yelpazemiz ve yıllardır edindiğimiz tecrübemiz ile firmanızın ihtiyacı olan tüm filo araç kiralama işlemlerinizde çözüm odaklı hizmet anlayışımızla her zaman yanınızdayız. İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, Adana, İzmit, Balıkesir ve Konya gibi Türkiye’ nin birçok şehrinde Dokay filo araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Neden Filo Dokay?

Filo Dokay, 17 yıllık tecrübesi ve sunduğu tüm hizmetlerde benimsediği kalite anlayışı ile filo araç kiralama işlemlerinde de sizlerin memnuniyeti için ne gerekiyorsa yapmaktadır. Araç kiralama İzmir dendiğinde akla ilk gelen Dokay, günlük filo araç kiralama ve uzun dönem filo kiralama gibi uygulamalarıyla her zaman hizmetinizdedir. Dokay, geniş araç yelpazesi, güler yüzlü hizmet anlayışı ve sunduğu uygun filo kiralama fiyatları ile hem maliyeti çok olmayan hem de yüksek kalitede hizmet almanızı hedeflemektedir. Firmanız için gerekli olan filo araç özelliklerini uzman kadromuz ile tespit edebilir ve tam olarak ne gerekli ise nokta atış bir filo araç kiralama işlemi yapabilirsiniz. Firmanız için ihtiyaç durumunda, Dokay’ın uzman kadrosundan güvenli sürüş eğitimi talep edebilirsiniz. Filo Dokay’ dan filo araç kiralama yaptığınızda kiraladığınız araçlar kapınıza teslim edilir. Kaliteli araç filo kiralama hizmeti almak ve tüm avantajlardan yararlanmak için Teklif Talep Formumuzu doldurabilirsiniz.

Filo Araç Kiralama’nın Önemi

İster büyük ister küçük olsun şirketler için sahada kullanılmak üzere hazır olması gereken araç ve araç filosu çok önemli bir ihtiyaçtır. Şirketlere hizmetlerini sağlamada kullanımının yanında, araç filosu birçok sorumluluğu da beraberinde getirir. Satın alınmasından yenilenmesine, düzenli bakımdan arıza durumunda tamire kadar bir çok sorumluluk araçların çalışması için yerine getirilmelidir. Bu sorumlulukları sıfıra indirmenin tek yolu filo araç kiralama ile araçları temin etmektir. Şirketler için filo araç kiralamanın önemi bu noktada açıkça öne çıkmaktadır. Araç kiralama şirketleri bu noktada, firmalara ihtiyaçları doğrultusunda çok çeşitli yelpazede hizmetler vermektedir. Dokay Filo, gerek uzun dönem filo kiralama gerekse günlük filo kiralama ihtiyaçlarınızın hepsini firmanızın menfaatlerini gözeterek en uygun ve hızlı şekilde karşılamaktadır.

Filo Araç Kiralamanın Avantajları

Firmanızın ihtiyacını filo araç kiralama yöntemi ile karşılamanın birçok önemi ve faydası bulunmaktadır. Her şeyin başında maliyet diyebiliriz. Araçlar için kullanılacak maliyetle firmanız için yeni yatırımlar yaparak işlerinizi büyütebilir veya yeni iş alanları ekleyebilirsiniz. Filo kiralama fiyatları her zaman ihtiyacınız olan araç filosunu satın almaktan daha avantajlı olacaktır. Filo kiralık araç uygulamasında araçlar sizin üzerinize olmadığı için muayene ücreti, trafik sigortası, kasko, taşıt vergileri gibi ödemelerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bu ve benzeri bütün işlemler filo kiralama yaptığınız firma tarafından takip edilir. Araç sayısı arttıkça yönetim maliyetleri de artacaktır. Ancak filo kiralama yaptığınız takdirde aylık sabit ödeme avantajlarından yararlanabilirsiniz. Her ay araçların giderlerini hesaplamak yerine aylık sabit ödeme ile araç filo kiralama yaptığınızda ne kadar ödeme yapacağınızı bilerek bütçe planlamanızı ona göre yapabilirsiniz. Dokay Filo' da, uzun dönemli araç kiralama fiyatları her zaman firmanızın uygun koşullarına göre oluşturulmaktadır.

Neden Filo Araç Kiralama Yapmalısınız?

Yukarıda detaylı bir şekilde belirtilen avantajları göz önünde bulundurarak şirketinizin finansman ve yönetimi çerçevesinden de bakıldığında "Neden filo araç kiralama yapmalısınız?" sorusuna şöyle cevap verebiliriz. Araç satın aldığınızda araç bedelinin tamamını ödersiniz. Satın alma yerine filo kiralama yolunu seçtiğinizde ise satın alma için kullanmayı planladığınız nakitinizi kendi işinizle ilgili bir yatırıma dönüştürebilirsiniz. Ayrıca araç yenileme ihtiyacı olduğunda ikinci el araç satışı ile uğraşmak zorunda da kalmazsınız. Filo yönetimi için personel, vakit ve kaynak ayırmayacağınızdan işlerinizin devamlılığına kaynak ayırma konusunda da daha rahat olacaksınız. Sabit ve planlanabilir filo kiralama bedelleri ve düzenli aylık sabit ödeme avantajlarına da sahip olursunuz.